06.10.2018 r. w Złotowie zostały rozegrane trzy imprezy sportowe XIV Mistrzostwa Polski w Karate Fudokan, VI Ogólnopolski Turniej Karate Satori Cup oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Fudokan Strefy B. Zawody przeprowadzono pod Patronatem Burmistrza Miasta Złotów. Organizatorami imprez byli: Polski Związek Karate – Komisja Karate Tradycyjnego i Fudokan oraz Stowarzyszenie Satori. Łącznie w zawodach wystartowało 264 zawodników z 18 klubów z całej Polski.

O godzinie 10.00 nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów, po którym zawodnicy przystąpili do rywalizacji w konkurencjach kata indywidualnego i drużynowego, kumite klasycznego, kumite wolnego, sumo oraz kodachi (walka piankowym mieczem). Kodachi po raz pierwszy w historii zostało rozegrane, jako konkurencja Mistrzostw Polski. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. W trakcie zawodów przyznane zostały również puchary dla najlepszych zawodników i klubów oraz dla najmłodszych uczestników turnieju. W klasyfikacji generalnej klubów Mistrzostw Polski trzecie miejsce zajął Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich "Budokan" (4 złote medale), drugie miejsce – Klub Sztuk Walk SOKUDO z Otwocka (6 złotych medali), natomiast pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy powiatu Złotowskiego z klubu Stowarzyszenie Satori (8 złotych medali). Najlepszą zawodniczką mistrzostw okazała się Krystyna Gawlik (Stowarzyszenie Satori), a najlepszym zawodnikiem Cezary Mazurek (Klub Sztuk Walk SOKUDO). Natomiast najmłodszą zawodniczką turnieju Satori Cup była Zosia Sygnowska z Głubczyna (Stowarzyszenie Satori), najmłodszym zawodnikiem – Kacper Gniot z Krajenki (Stowarzyszenie Satori), najlepszą zawodniczką – Oliwia Tyda z Górznej (Stowarzyszenie Satori), a najlepszym zawodnikiem – Jakub Keskin z Warszawy (Szkoła Walk KIME).